Etno-eko selo “Vraneša”
Mesto gde sva čula uživaju
Etno selo “Vraneša” je oaza netaknute prirode koje omogućava gostima uživanje u blagotvornom miru netaknute planinske prirode, lepoti cvetnih mirisnih livada, besprekorno čistom planinskom vazduhu, okruženju smaragdno-plavkastih jezera Specijalnog rezervata prirode Uvca i veličanstvenoj blagotvornosti planine Zlatar.
Sagrađeje no potpuno u tradicionalnom stilu i opremljeno sadržajima koji pružaju udobnost, u četinarskoj šumi koja se prostire prema Zlatarskom jezeru, na nadmorskoj visini od 943 metara, sa prekrasnim pogledom na Radojinsko jezero. Staze zdravlja od središta vode kroz borovu šumu do brojnih vidikovaca, sa kojih pogled na Radoinjsko jezero bukvalno “zaustavlja dah” i daje sliku prirodnih staništa beloglavnih supova i doživljaj svežeg i čistog. Svojim položajem na obodu klisure reke Uvca, koji je jedino i najveće prirodno stanište beloglavog supa na Balkanu, bogatim rekreativnim sadržajima i ambijentom prilagođenom malom bruojem gostiju, Etno selo “Vraneša” opravdava svoju jedinstvenost.
Kompleks čini centralna brvnara u stilu tradicionalne srpske arhitekture sa dva luksuzna apartmana, tradicionalni restoran sa ognjištem, kuhinja, terasa, poslovna prostorija, sala za prezentaciju, konoba, recepcija i etno prodavnica, pet udobnih bungalova sa udobnim sobama i kaminima, kao i etno wellness.
Bungalovi su poseduju po dve dvokrevetne sobe, pisaće stolove, garderobere i prateće elemente, zajedničko moderno kupatilo opremljeno hidromasažnim tuš kabinama, kamenim lavaboima, kaminom, podnim grejanjem i radijatorima. Sobe su odvojene hodnikom iz koga se izlazi na trem. U nazivima bungalova: Iva, Nana, Kleka, Glog i Neven, sadržana je lepota poljskog rastinja karakterističnog za ovaj deo Srbije.
Etno selo “Vraneša” je sagrađeno u duhu tradicionalne srpske arhitekture, od crnog bora i kamena – autentičnih ekoloških materijala zlatarskog kraja. Drvo je premazano prirodnom smolom, a sve kuće-brvnare etno sela Vraneša su pokrivene ručno obrađenom šindrom. U donjem delu centralnog objekta, konobi i sali za prezentaciju, pored crnog bora, nameštaj je izrađen i od ptičjeg javora i cepanog crnog bora. Posteljina, rukotvorine i detalji enterijera Etno eko sela i Resorta Vraneša su ručno rađeni, uz stručan nadzor lokalnih proizvođaca rukotvorina i etno tima. U spoju starog i novog se brišu granice vremena i vekova, što daje novi impuls životu.
Etno wellnes čine ruska banja, finska sauna, zatvoreni bazen, đakuzi, ledena pećina, tepidarijum, sobe za masažu i svetlosnu terapiju i vital bar. Posebnom toplom vezom je wellness centar spojen sa zimskim i letnjim bazenom i omogućava gostima potpuno opuštanje i okrepljenje.
Ovo je takođe veoma pogodno odredište za uspešno održavanje specijalnih događaja poput venčanja, ali i drugih vrsta veselja. Osim toga organizuju se izleti na Radoinjsko jezero sa piknikom, vožnja čamcem, plivanje, šetnje, posmatranje beloglavih supova, izleti do Drvengrada i i vožnja Šarganskom osmicom, kao i posete Zlatiboru i etno selu Sirogojno.
Leave a Reply